Grupa II

Grupa druga liczy 25 przedszkolaków  - 19 z nich  w tym roku skończy  5 lat, natomiast pozostałe dzieci zostaną 6-latkami. W grupie Wiewiórek mamy 13 dziewczynek i 12 chłopców. Dwójka dzieci  uczęszcza do przedszkola pierwszy rok, do naszej grupy dołączyło dopiero pod koniec pierwszego półrocza, jednak zdążyły  zaadaptować się już do warunków przedszkolnych.

Grupa druga jest bardzo energiczna i żywiołowa. Dzieci uwielbiają ruch i wszelką aktywność fizyczną. Chętnie uczestniczą w zabawach ruchowych, również przy muzyce, tańczą i bawią się w na świeżym powietrzu. Podczas zabawy swobodnej dzieci chętnie wykorzystują kąciki zainteresowań.  Chłopcy najczęściej budują z klocków oraz bawią się autami. Dziewczynki spędzają swój czas wolny głównie na wykonywaniu prac plastycznych i zabawie w kąciku lalek. Wspólnie bawią się w grupowym sklepiku oraz oglądają książeczki w kąciku czytelniczym.

Praca w tej grupie skupia się głównie na rozwoju manualnym dzieci oraz zachęcaniu ich do samodzielności.

Nauczycielki - mgr Anna Dziedzic i mgr Monika Warczyńska

Grupa pracuje w godzinach: 6.00-16.00